neděle 22. června 2014

Ej, od Buchlova větr věje...


Rodinný výlet jsme naplánovali do okolí Buchlova, tentokrát i s babičkou a dědečkem z Valašska.
Část písně v titulku nás hned napadla při výstupu na první rozhlednu. Při krásném výhledu na hrad Buchlov vítr opravdu řádně foukal. Písničku si můžete zanotovat tady.
Tak a teď pěkně po pořádku.
První zastávka byla na zámečku Ořechov, ten jsme objevili před časem ale tehdy hodně pršelo a dnes se tam konala svatba tak snad do třetice si ho prohlídneme:-)


Za obcí Vážany je malá rozhledna Doubí, dřevěná stavba byla postavena místními nadšenci i přesto, že se ochoz nachází jen 8 metrů nad zemi je tady překrásný výhled na hrad Buchlov.
Druhá rozhledna je Floriánka a díky točítému schodišti a výšce se vám zatočí hlava. Název je odvozen od místní vyšlechtěné odrůdy vinné révy - Floriánka. Je přístupna teprve od lednu 2014.
Pohled na vesnici Polešovice

Poslední zastávka byl zámek Buchlovice, je považovaný za jeden z nejvýznamnějších a nekvalitnějších příkladů moravské barokní architektury. Kolem zámku je také barokní zahrada a rozsáhlý anglický park, řazený mezi nejkrásnější historické zahrady v České republice.V zahradě se prochází  spoustu pávů, náš malý pronásledovatel jim řádně provětral peříčka, cestou zpátky ale usnul v autě a spal až do rána. Výlet ho zmohl a myslím, že nejen jeho.


2 komentáře:

  1. Šárko, ta tohle mám daleko zase já! Ale zajela bych a ráda, od dětství jsem v Buchlově nebyla. Snad to někdy vyjde.
    Hezkou neděli, Helena

    OdpovědětVymazat
  2. Krásný výlet jste měli šárko:-)

    OdpovědětVymazat